19 серпня 2021 року, в день християнського свята Преображення Господнього, єдиний на Україні Музей Хліба у селі Білопілля приймає гостей та учасників VIII обласного свята обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг».
Традиційно, свято розпочинається біля старовинного млина-вітряка, якому вже близько двохсот років. На імпровізованій сцені відбудеться обжинкове дійство, підготовлене творчими колективами Козятинської, Глуховецької та Самгородоцької територіальних громад.
Кожен учасник заходу зможе доторкнутися до цілющого джерела звичаїв і традицій наших предків, оглянувши низку виставок народної творчості територіальних громад та взяти участь у майстер-класах кращих майстрів народних промислів.
Яскравим доповненням свята стануть виставкові світлиці територіальних громад. Золоті дідухи, виготовлені із цілющих трав, квітів та зернових культур, обрядові хліби, запашні короваї, традиційна здоба, яку випікали господині до релігійних та народних свят, вироби майстрів народної творчості Хмільницького району. Святкового настрою гостям додадуть виступи аматорських колективів закладів культури Хмільницького району та області.
В рамках свята започатковано фестиваль «Медові соти», на якому можна буде придбати цілющу медову продукцію пасічників, а майстрині випічки Хмільницького району пригощатимуть всіх пирогами з різноманітними начинками.