У Вінниці відбувся круглий стіл на якому розглядали сучасний стан та перспективи надання адміністративних послуг. Захід організували профільний Комітет Верховної Ради України спільно із Секретаріатом Кабінету Міністрів України, Всеукраїнською асоціацією з надання адміністративних послуг, в межах проєкту підтримки багаторівневого врядування Polaris. Тому представництво на заході було вельми широким.
Представники центральної влади, парламентарі, представники органів місцевого самоврядування, представники ОВА та керівники й працівники ЦНАПів обмінювалися пропозиціями, як покращити надання адміністративних послуг на місцях, під час війни. Зокрема, як спростити процедуру надання послуг для ветеранів та їх сімей.
«Представникам влади та місцевого самоврядування треба шукати точки дотику. Є проблематика, є відомчі інтереси, є питання, коли послуги не передаються у громади. Наприклад реєстрація органів цивільного стану. Все, що робить життя людей комфортним. Будемо обговорювати це і думати, як покращити», – зазначила на початку зустрічі народний депутат України від Вінниччини, співорганізатор та модератор круглого столу Лариса Білозір.
Варто знати, що в Україні ЦНАПи, так скорочено називають центри надання адміністративних послуг, надають до 500 видів таких послуг.
Але ще всі громадяни можуть отримати необхідну довідку в одному місці, за принципом «єдиного вікна».
На заході учасники окреслили коло проблем, з якими стикаються ЦНАПи, як їх працівники, так і відвідувачі.
- Централізація окремих послуг:
- Нестача кваліфікованих фахівців:
- Відсутність фінансування:
Наголошувалося на ширшій передачі адміністративних послуг на місцевий рівень. Це дозволить громадянам отримувати всі послуги безпосередньо у своїй громаді, зменшуючи потребу у зверненнях до районних чи обласних центрів.
Екстренною є й кадрова проблема. Тому потрібно ширше організовувати навчання та запроваджувати сучасні навчальні програми для підвищення кваліфікації працівників. Також доцільно заохочувати та стимулювати працевлаштування у ЦНАПи фахівців у малих громадах.
Ну й одна з важливих проблем – недостатність фінансування. Тому учасники круглого столу наголосили на необхідності залучення державної підтримки або міжнародних грантів для забезпечення матеріально-технічної бази та достатньої кількості працівників.
Ефективне розв’язання цих питань дозволить покращити доступ громадян до адміністративних послуг незалежно від їх місця проживання, підвищити рівень задоволеності громадян та зробити процеси максимально прозорими та зрозумілими.
Пропозиції, які висловили та напрацювали учасники за круглим столом, надійдуть до міністерств для подальшого опрацювання.
Представники міністерств та парламенту працюватимуть у Вінниці кілька днів.
Запрошуємо підписуватись на «Новини Вінниці” в соцмережах:
🔴 Telegram 🟡 TikTok 🟣 Instagram 🔵 Facebook 🟤 YouTube 🟢 WhatsApp