Шість художників – троє з України та троє з Литви торкнулися до відчуття війни. Вони писали свої твори біля кордону з окупованою частиною.
Презентацію виставки у холі міської ради відвідали Посол Литви в Україні Марюс Януконіс, Вінницький міський голова Сергій Моргунов та директор Музею української марки ім. Якова Балабана Олександр Білецький.
Виставка уже експонувалася у Посольстві Литви та у галереї Тадзіо. У Вінниці відбувається третя презентація картин.
“Ця виставка насамперед повинна нагадувати нам про те, що на Сході на шостому році наші українські хлопці, в тому числі і вінничани, захищають територіальну цілісність і незалежність нашої держави. Я хочу подякувати в першу чергу пану Послу за підтримку цієї ініціативи та Олександру Білецькому, що саме у нашому місті проходить ця виставка”, – сказав міський голова Сергій Моргунов.
“Мені приємно бути у Вінниці і відкривати виставку. Вона не така велика, але абсолютно унікальна. В Станиці Луганській відбувся перший художній пленер на лінії розмежування, яка розділяє два абсолютно різних світи. Деякі литовці вперше побачили «подих війни». Литва завжди допомагає Україні і дружить. Війна продовжується, Європа не повинна закривати на це очі, і має говорити про це. Українські художники мають свій особливий погляд на війну і навіть свої особисті історії, як наприклад Сергій Захаров. Я вдячний пану меру і усім організаторам за цю виставку”, – сказав Посол Литви в Україні Марюс Януконіс.
Картини написані українськими та литовськими митцями: Федіром Александровичем, Сергієм Захаровим, Валерією Москвітіною, Вігантасом Веясом, Саулюсом Паукштисом та Гретою Бернотайте експонуватимуться до 12 лютого.
Організували виставку Музей української марки ім. Якова Балабана, Посольство Литви в Україні та Вінницька міська рада.













