22 листопада, у Вінниці відбудеться Музейний форум «Збереження і відновлення». Він має на меті створити комунікаційний майданчик на рівні Вінниччини для обміну досвідом діяльності музеїв в умовах повномасштабної війни. Вхід вільний за умови реєстрації.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Серед завдань та цілей Музейного форуму аналіз різних досвідів діяльності музеїв умовах повномасштабного російського вторгнення, визначення критичних точок у забезпеченні належного функціонування музеїв в умовах постійних загроз, посилення взаємодопомоги між музейними спільнотами в середині України та об’єднання зусиль для подолання загроз воєнного часу.
Місце проведення: Вінницький молодіжний центр «Квадрат», вулиця Театральна, 15.
Вхід вільний за умови реєстрації: https://forms.gle/1pgJiMdbup1Kq3af9
9:30 – 10.00 – реєстрація учасників форуму, ранкова кава.
10:00 – 10:05 – вітальне слово директора департаменту культури ВМР Максима Філанчука.
10:05-10:10 – вітальне слово директора Музею Вінниці Олександра Федоришена.
10:10 – 10:50 – Музей війни під час війни: активності на культурному фронті (24 лютого 2022 – 22 листопада 2023). Директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук (м. Київ).
10:50 – 11:10 – нетворкінг учасників форуму.
11:10 – 11:50 – Битва за ідентичність: роль музеїв у захисті культурної спадщини (на прикладі Музею Майдану). Директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло (м. Київ, онлайн).
11:50-12:30 – Музей в 26-й артилерійській бригаді: досвід реекспозиції. Офіцер 26 артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича, капітан ЗСУ Віталій Матвійчук (м. Бердичів).
12:30-13:30 – обідня перерва.
13:30-14:00 – Збереження колекції та діджиталізація: досвід роботи Музею «Територія Терору» під час повномасштабного вторгнення. Директорка Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія терору», координаторка проєкту «Музейний кризовий центр» Ольга Гончар (м. Львів, онлайн).
14:00-15:00 – «Музей Мужніх» як місце пам’яті про російсько-українську війну: наукова концепція та ескізний дизайн проєкт. Керівник Майстерні музейних проектів Олександра Антонця, розробник концепції, архітектор Олександр Антонець (м. Суми), завідувачка відокремленого підрозділу Вінницького обласного краєзнавчого музею «Музей Мужніх» Олена Гордієнко (м. Вінниця).
15:00-16:00 – Роль музею у процесі деколонізації: досвід Музею Вінниці. Директор Музею Вінниці Олександр Федоришен, заступник директора Музею Вінниці з наукової роботи Сергій Гула (м. Вінниця).
16:00-17:00 – обмін думками.
Музейний форум «Збереження і відновлення» відбувається в рамках проєкту EU4Culture, який фінансується Європейським Союзом та реалізовується Goethe-Institut Ukraine.