Власникам кафе, магазинів, ресторанів, готелів тощо розповіли, як можна використовувати відкриті дані для покращення роботи своїх закладів. Також йшлося й про перспективу розробки корисних для громадян сервісів на основі відкритих даних.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
Лекцію для підприємців прочитав аналітик проекту «Відкриті дані для розвитку міст» Денис Губашов.
“Ми сьогодні мали телеміст з більш ніж 20 містами в Україні, які активно впроваджують політику відкритих даних, спілкувались з ними з приводу їхніх досягнень і досягнень Вінниці. Взагалі, Вінниця знаходиться в авангарді розвитку відкритих даних в Україні.
У Вінницької міської ради дуже якісні набори, є відповідна нормативна база, яка дозволяє публікувати відкриті дані. Відкриті дані – це інформація, яка надається 24 години на добу, сім днів на тиждень, доступ до якої не може бути обмеженим – без реєстрації , без смс. Це інформація в машиночитному форматі, тобто за допомогою комп’ютерної програми її можна автоматично опрацювати і видати результат”, – розповів Денис Губашов.
Під час лекції йшлося про сервіси, які можуть допомогти бізнесу краще розвиватись.
“Наприклад, відкриті дані, які дозволяють проаналізувати кількість перехожих в конкретному місці, пасажиропотоки. Якщо людина хоче відкрити новий магазин, вона може дізнатись про те, чи багато людей буває саме в цьому місці і розуміти перспективу свого майбутнього бізнесу”, – сказав Денис Губашов.
Говорили й про відкриті дані, які містяться на державному порталі та на вінницькому міському порталі.