У Вінниці почала діяти програма “Першоцвіт”, яка передбачає рейди проти продажу квітів, занесених до Червоної книги України. Інспектори “Муніципальної варти” спільно з правоохоронцями та представниками державної екологічної інспекції виявлятимуть незаконний продаж рідкісних рослин. Перевірки здійснюють не лише на ринках Вінниці, а й на вулицях.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
За торгівлю первоцвітами на порушників складатимуть адмінпротоколи та будуть штрафувати.
«Порушення порядку придбання чи збуту рослин, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3 655 гривень з конфіскацією. Масовий збір та продаж рідкісних рослин призводить до їх зникнення надалі. Тож вінничан закликають відповідально та дбайливо ставитися до природи», – йдеться у повідомленні.
Проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава тощо належать до рідкісних і зникаючих видів рослин, тож охороняються законом.