Європейський тиждень громадського здоров’я проходить з 13 по 17 травня і покликаний підвищити обізнаність щодо питань громадського здоров’я.
В офіційному медіацентрі ОВА відбувся спільний брифінг першої заступниці начальника ОВА Наталі Заболотної та директора Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб Ігоря Матковського.
Вінницька область за останні два роки стала новою домівкою для десятків тисяч внутрішньо переміщених осіб. У цій ситуації важливо, щоб кожна людина мала доступ до якісної допомоги в галузі психічного здоров’я. Влада області докладає значних зусиль для того, щоб забезпечити цю допомогу всім, хто її потребує.
Кожен день ЄТГЗ присвячений окремій щоденній темі, що стосується різних напрямків громадського здоров’я:
14 травня: Психічне здоров’я: Люди в центрі уваги;
15 травня: Здоров’я планети: «Глобальний» підхід;
16 травня: Здоров’я протягом життя: Руйнування бар’єрів;
17 травня: Нове покоління: Охорона здоров’я населення сьогодні та завтра.
Директор Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб Ігор Матковський радив вінничанам дбати про власне здоров’я щодня: звертатися за допомогою до фахівців, проходити профілактичні огляди, курси домедичної допомоги, які сьогодні вкрай актуальні для кожного українця.
Спікери закликали всіх небайдужих людей долучитися до заходів Європейського тижня громадського здоров’я та зробити свій внесок у побудову здорового суспільства.