Нещодавно на сайті Вінницької обласної ради з’явилася інформація про чергове засідання робочої групи щодо розгляду питання загибелі осетрових у Ладижині та будівництва у селі Тростянчик резервуару для зберігання відходів. На якому, за версією офіційного сайту органу самоврядування, було “ухвалено рішення про звернення до екологічних організацій ЄС щодо масової загибелі риби на Вінниччині”.
Депутат Вінницької облради, учасник цієї робочої групи, Євгеній Шаповалов звинуватив орган самоврядування у розповсюдженні фейків і надав беззаперечні докази своєї заяви.
Попри очевидні результати голосування та фото-відеофіксацію роботи депутатської групи: процесу голосування, підрахунку і висновків, офіційний сайт Вінницької обласної ради опублікував протилежну інформацію.
Ось як це рішення прокоментував учасник робочої групи в соцмережі:
Робоча група жодних звернень не ухвалювала. Ось дивіться.
17 членів робочої групи. 10 присутні на засіданні. «За» проголосували 5 осіб (навіть не більшість від присутніх). Керівник робочої групи оголошує, що рішення не прийнято (відео окремим дописом).
На сайті обласної ради ж інформація про прийняті рішення та якісь звернення! Це взагалі як? По 1 та 2 питанню не проголосувало навіть половина присутніх, не кажучи вже про більшість від загального складу робочої групи (17 осіб).
Для чого посадовим особам Вінницької облради потрібно було піти на свідому фальсифікацію результатів голосування депутатів і рішення робочої групи?
Мова йде не лише про позицію керівника робочої групи Сергія Кривешка, а й про відповідальних за публікацію інформації на офіційному сайті та інших працівників апарату облради, які причетні до викривлення реальних рішень депутатів.
Адже, як бачимо, працівників апарату облради не зупинила навіть загроза кримінальної відповідальності за неправомірні дії.
Скоріш за все, замовникам цього скандалу потрібно було офіційне першоджерело для подальшого розповсюдження інформаційної “чорнухи” в медіапросторі.
Бо саме інформацію про “ухвалене рішення” робочої групи традиційно підхопила мережа анонімних сайтів, яка належить місцевій політичній групі та низка лояльних сайтів до керівництва Вінницької міської та облради.
До речі, ця технологія з “чорного піару” у Вінниці далеко не нова.
Якщо ви звернете увагу на публікацію нашого видання за 2021 рік, то ви побачите і ту саму мережу “анонімних сайтів”, і ті самі фейки про “могильники”, і навіть ту саму політичну партію, яка продукує у Вінниці фейки і займається чорним піаром проти тієї ж самої відомої української компанії.
Читати: Партія Гройсмана компрометує відому українську компанію фейковими новинами про могильник
Тут слід дати пораду “чорним політтехнологам” шановного місцевого політика, які останнім часом якось вже явно халтурять, пройти нарешті якісь тренінги, чи бодай онлайн-курси з “чорного піару”.
Бо, по-перше, таке “не заходить” вже навіть у Вінниці, по-друге, через таке віртуальне аматорство можуть постраждати цілком реальні люди, з цілком реальними вироками суду.