Сьогодні у концерт-холі ресторану «Mont Blanc» відбулась бізнес-зустріч вінницьких компаній з делегацією ділових кіл Вітебської області Республіки Білорусь.Присутнім на зустрічі та головним спікером був голова вінницької ода Владислав Скальський.
На початку зустрічі пан Скальський розповів про інвестиційний та технічний розвиток Вінницької області. Згадано було про розвинуті залізничні вузли, авіаперевезення та автомагістралі. Аеропорт Вінниці найближчим часом буде допрацьовано та капітально відремонтовано, щоб наше місто мало можливість розвинути міжнародні авіазв’язки.
Голова ОДА також зазначив, що Вінниця є комфортним містом для ведення бізнесу, інвестиційна ефективність якого на рівні ineC.
Зазначено було і те, що Вінницька область війшла в ТОП 10 за впроваджені сонячної енергії.
Станом на сьогоднішній день Вінницький регіон займає 1 місце серед регіонів України за обсягом валової продукції сільського господарства.
Пан Скальский під час своєї презентації також перелічив видатні кампанії, які працюють у Вінниці, та відповідають за поширення своєї продукції не лише на теренах сусдніх держав, алей працюють із багатьма країнами світу. У списку було згадано про компанії “HEAD”, “Fujikura”, “BUNGE”, “UBC”, “NESS”, “Наша ряба” та “Електричні системи”.
У Вінницькому регіоні вже вдало запроваджено 65 інвестиційних проектів, загальна сума яких становить більше ніж 26,53 мільйонів гривень. Завдяки чому з’явилося 6012 робоче місце в машинобудівельній, легкій, харчовій та переробній галузях.
Стосовно експорту товарів у Вінницькій області, голова ОДА зазначив, що до Белорусії надходить лише 5% від загального обсягу, і це питання варте уваги, щоб його обговорити та розширити.
На сьогодні обсяг експорту зріс на 11,1%, зо складає 1085,3 мільйонів доларів, майже 390 з який надходять у країни ЄС.
Зовнішній торгівельний оборот області із Беларусією сягає майже 73 мільйони гривень, 54,7 – на експорт, 18,2 – імпорт.
Закінчуючи свій виступ Владислав Скальский згадав про індустріальні паки, які почали активно розвиватись на теренах нашої Вінницької області. Зокрема це індустріальний парк “Вінницький кластер холодильного машинобудування”, який займає 19,3 гектари, та індустріальний парк, який охоплює 35,7 гектарів землі.
Далі гостям нашого міста було продемостровано ролик про Вінниччину, на що гості із Беларусії показали два ролики про свої здобутки та темп розвитку, інвестиційні проекти та розвиток усіх галузей.
По закінченню презентаційних моментів на присутніх чекали поділени на зони столи, за якими вони могли обговорити усі цікаві питання, та налаштувати взаємодію між своїми країнами.