У минулому році на Вінниччині загинуло за нез’ясованих обставин кілька сотень рибин маточного поголів’я російського осетра та білуги. Восени минулого року ця новина облетіла всі українські медіа-ресурси.
Видання «Новини Вінниці» з самого початку цієї надзвичайної події інформувало читачів про всі обставини справи.
Зокрема, через деякий час після загибелі риби за невідомих обставин, власник риби та керівник «Першої Аквапромислової компанії» Олександр Корх вказував на тих, хто є, на його думку, винуватцями загибелі осетрових. Він називав у ЗМІ відому в Україні компанію МХП, одне з підприємств якої працює у Ладижині.
В компанії МХП одразу заявили про безпідставність цих обвинувачень та вимагали спростування неперевіреної інформації від власника осетрової акваферми Олександра Корха та від ЗМІ, як поширили недостовірну інформацію.
Детальніше: МХП вимагає у сайту «NaПарижі» та власника осетрової ферми Корха спростувати недостовірну інформацію
І ось, після декількох місяців інформаційної дискредитації одного з найбільших інвесторів Вінниччини та використання біди підприємця вінницькими політиками, потерпілий бізнесмен Олександр Корх не тільки змінив свою точку зору і визнав, що компанія МХП не причетна до екологічного забруднення, а й знайшов інших підозрюваних в загибелі риби. Наразі підприємець підозрює в загибелі риби підприємство, у якого орендує площі, де знаходяться садки з рибою.
Це стало відомо з коментарів Олександра Корха виданню «Куркуль» в матеріалі: «Загадка загибелі осетрів на Вінниччині: новий поворот у справі…».
Видання зазначає:
13 грудня між сторонами конфлікту відбувся діалог, а працівники МХП не тільки провели Олександра Корха на власний об’єкт та детально розповіли про технологію очищення води на насосній станції ТОВ “Вінницька птахофабрики”, а й вказали на можливу причину мору риби.
Як розповів журналістам постраждалий підприємець, вище за течією розташований ще один водозабір. Приблизно на 1 км вище, у с. Маньківка, знаходиться насосна станція ДТЕК ЛАДИЖИНСЬКА ТЕС.
Підприємець додав, що у насосній станції ДТЕК немає зворотних клапанів відповідної якості. Під манометром знаходиться розпилювач і працівники станції фактично вручну регулюють кількість хлору з балонів.
На думку Олександра Корха, ця версія отруєння риби хлором з насосної станції ТЕС є найбільш ймовірною. Але є ще один нюанс. Насосна станція, яка могла за припущенням підприємця отруїти рибу, належить наразі Ладижинській ТЕС ДТЕК. А Олександр Корх орендує майно в ДТЕК на території водосховища та розводить там рибу. Відтак починати судову тяганину з ДТЕК — це як рубати гілку на якій сидиш.
Як видно з вище вказаного, справа щодо недорозслідуваної та незрозумілої загибелі осетрів продовжуватиметься.
Зокрема у Вінницькій обласній раді навіть створили робочу групу з розслідування обставин цієї справи. Але керівництво цієї групи та депутати, що його підтримують, дуже своєрідно почали здійснювати свою діяльність. Яке мало всі ознаки виконання політичного замовлення.
Про це видання «Новини Вінниці» теж повідомляло читачів.
Наше видання і надалі повідомлятиме про розвиток цієї історії.