Багато хто вирощує у себе на ділянці виноград, не тільки для ягід, але й для створення тіні чи декору. Через активний ріст, лоза швидко займає порожнє місце, і тому обрізання варто проводити регулярно. Також це варто проводити правильно, і якщо досвіду в цій справі немає, варто звернутися за допомогою до фахівців.
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про необхідні роботи в саду, на городі та квітнику.
Правильне обрізання впливає на цвітіння, формування зав’язей та дозрівання врожаю. Обрізання винограду проводять восени, навесні та влітку. Пропускати літню обрізку категорично не можна.
Завдяки обрізці в цей час, ви направите всі корисні речовини на формування та дозрівання ягід, які ростуть на головних пагонах. Ви зможете покращити вентиляцію та доступ сонячного світла та зменшити ризик появи інфекції та шкідливих комах.
Обрізка в літній період включає кілька методів. Вони чимось схожі між собою, але їх цілі набагато відрізняються.
Якщо позбутися пасинка повністю або залишити невеликі пеньки, то через деякий час на його місці виростить новий. Для цього прокидається центральна пазушна брунька, яка наступного сезону могла б стати сильною родючою гілкою.
Пасинкування можна проводити різними способами. Залишають 1, 2, 3, або 4 листки на гілці, а також зберігають частини пагонів 2 і 3 порядку. Під час цієї маніпуляції слід включати творчий підхід.