Тепер їх світлини висять на стіні в коридорі рідної школи. У Вінницькому ліцеї №26 ім. Героя України Дмитра Майбороди відкрили пам’ятну дошку полеглим захисникам, котрі колись тут навчались. Школа їх пам’ятатиме хлопчиками, адже це те місце де майбутні герої були дітьми, де здобували знання, росли, бешкетували, закохувались, знаходили друзів.
«Це люди завдяки яким ми можемо виконувати свою роботу, навчати дітей і просто жити. Дуже хочеться, щоб на цій дошці більше не з’являлось нових імен. Ми велика шкільна родина зібрались сьогодні, щоб згадати, щоб вшанувати, щоб розділити втрату. Бо в родині разом переживають не тільки радість, а й смуток», – сказала директор навчального закладу Сніжана Осипчук.
Вади Ободінський, Юрій Ювенко, Олександр Тишківський, Олександр Яськов, Володимир Іпатов, Дмитро Кравченко, Сергій Бадюл, Дмитро Майборода – ці імена назавжди вписані в історію боротьби за Україну та її незалежність.
«Вони усі різного віку, різні абсолютно люди, проте які світлі обличчя. Виховання починається з родини однозначно, тому низький уклін батькам, котрі виховали справжніх героїв. Серед загиблих є мій учень Дмитро Кравченко. Він був неймовірним, щирим та світлим. Він змалечку був таким справжнім чоловіком. Колись їх перша вчителька запитала хто ким стане коли виросте. Діма не назвав професію, він просто сказав, що буде захищати людей. Власне так і сталось в його житті. З нашої школи багато учнів в лавах ЗСУ. Це наша гордість. Про це потрібно говорити щодня, бо це – важливо», – розповіла вчитель Світлана Гуменюк.
На заході зібрались рідні, сім’ї, друзі, однокласники полеглих. Вони ділились своїми спогадами про захисників, розповідали учням хто ці герої, якими вони були людьми.