Рекомендуємо ознайомитися про те, що необхідно зробити для того, щоб яблуня не скидала зав’язь і не обсипалася плодами.
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про необхідні роботи в саду на городі та квітнику.
Дуже часті явища, коли в другому місяці літа, яблука починають падати на землю. Якщо це яблуня пізня, то варто насторожитися. Потрібно знайти причину такого явища, а потім її усувати.
Є кілька причин скидання плодів.
1 причина
Що робити у такому разі?
Навесні яблуні та груші поливають через двадцять днів після цвітіння, восени та влітку — за двадцять днів до збирання врожаю. При дуже високій температурі потрібно поливати дерева частіше, і води використовувати більше.
2 причина
Нашестя плодожерки, яка дуже часто нападає на груші та яблуні. Гусениця пробирається в середину плодів і знищує їх зсередини. В результаті плоди передчасно засихають та падають на землю. Один шкідник може знищити від двох до п’яти яблук.
Що робити у такому разі?
У сезон варто збирати всі яблука, що опали з землі, і знищувати їх. Можна посадити біля цих дерев томати, які відлякують цього шкідника.
3 причина
Якщо плоди вкрилися бурими плямами, які стрімко збільшуються, і на них з’являються кола зі спорами грибів, то дерево вразило молініоз або плодову гниль.
Що робити у такому разі?
Для профілактики навесні проведіть обприскування 3% бордоською сумішшю. За три дні цвітіння проведіть обприскування 1% розчином бордоської сумішшю.
4 причина
Плоди починають падати через нестачу корисних речовин.
Що робити у такому разі?
