В останній місяць літа на дачі завжди вистачає робіт. На городі починається збирання першого раннього урожаю та триває догляд за тими культурами, що ще залишилися.
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати про основні роботи на городі, в саду та квітнику в останній місяць літа.
Роботи на городі у серпні
Викопування цибулі
Це треба робити тоді, коли наземна частина рослини повністю висохла, а на самих цибулинах сформувалися укривні луски. За два тижні до початку збирання припиніть поливання культури, а викопувати потрібно за сонячної та сухої погоди. Залишіть цибулю на землі для повного висихання, а через кілька годин зберіть в приміщення з хорошою вентиляцією.
Збирання ярого часнику
Через 5-7 днів після того, як листя пожовтіло, можна починати викопування часнику. Щоб цибулини були великими та здоровими, їх зав’язують у вузол і залишають так до повного пожовтіння.
Прорідження баштанних культур та коренеплодів
Якщо буряк чи морква ростуть надто щільно, в серпні прийшов час їх прорідити. Також зайві зав’язі потрібно видалити у дині та кавуна. Це потрібно, щоб міцніші екземпляри могли дозріти вчасно.
Розмноження багаторічних овочів
Багатоярусна цибуля та естрагон можна успішно вирощувати на підвіконні взимку. Робити це варто ближче до кінця місяця.
Висіяти зелень
Там, де раніше росли ранні сорти картоплі і капусти, можна посіяти петрушку, кріп, селеру, салат, фенхель чи шпинат. Важливо обирати сорти з раннім терміном дозрівання.
Відведення місця під сидерати
Город час від часу потрібно засівати “зеленими добривами”, щоб воно відпочило. Це може бути конюшина, гірчиця, овес, жито, рапс, фацелія тощо. Потім їх потрібно скосити та закласти в землю, щоб вони зіграли роль добрив.
Не забувайте про помідори
У серпні помідори потрібно пасинкувати та обробити проти фітофтори. Також востаннє в сезоні видаляють непотрібні пагони. Одночасно з пасинкуванням не забудьте провести прищіплення, щоб відрегулювати висоту рослини.
Підгодівля овочів
Це потрібно, щоб збільшити якість та обсяг врожаю. Добрива можуть бути органічними чи мінеральними. Дуже популярними є добрива з кропиви та попелу.
Поливання баклажанів
Робиться це, щоб плоди потім не гірчили. Рясно поливати починають у серпні – на одну рослину не менше 3 літрів води.
Заготівлі на зиму
Вже в серпні роботи повільно перебираються з городу на кухню. Потрібно вже починати консерування овочів невеликими партіями, щоб не робити все восени.