Вперше внести добрива для винограду необхідно з настанням весни. Використовують для цього добрива, що містять азот, і не тільки його.
Видання «Новини Вінниці» продовжує повідомляти про те, які роботи на городі, в саду та квітнику необхідно провести.
Отже, після обрізки винограду необхідно підживити його.
Приготування першого підживлення
Розчиніть у відрі води 10 г сечовини, і 20 г селітри. Ці елементи допоможуть наростити зелену масу куща.
Можна приготувати й інше добриво
Змішайте пару столових ложок суперфосфату, чайну ложку сульфату калію і столову ложку аміачної селітри. Складові необхідно змішати між собою, а потім рівномірно розділити під кущами. Після цього потрібно добре полити кущі.
![](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2024/05/VYNOHRAD2-80x51.jpg)
Можна приготувати розчин для обприскування. Змішайте у відрі води 1 г залізного купоросу, 15 г борної кислоти, 20 г лимонної кислоти, і 40 г карбаміду. Готовим добривом провести обприскування.
Також можна використовувати золу, яка захистить виноград від хвороб і допоможе нормально розвиватися. У 30 л води розчиніть 1000 г золи. Залишіть суміш на три доби, а потім додайте ще відро води та внесіть добрива під кущ.