Посів моркви під зиму набуває все більшої популярності, адже дозволяє отримати урожай на два тижні раніше, ніж дозріють найбільш ранні сорти. Крім того, часу на інші городні справи, яких навесні чимало, буде більше.
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про необхідні сезонні роботи в саду, на городі та квітнику, про способи збереження урожаю та про підготовку до наступного сезону.
Розповідаємо, коли та як потрібно садити моркву під зиму у 2024 році.
Коли садити моркву під зиму
Підготовка грядки до посадки
Морква любить пухкий, родючий, добре дренований ґрунт без ухилу. Також бажано, щоб грядка перебувала на невеликому підвищенні.
Можна попередньо підживити ділянку: на 1 м2 беремо приблизно 3 кг гною, 25 г суперфосфату та 10 г калійного добрива. Варто пам’ятати, що велика кількість гною робить ґрунт занадто кислим, а морква цього не любить.
Садимо моркву
Для посіву під зиму підходять ранні сорти, холодостійкі та стійкі до стрілкування, наприклад, «Вітамінна-6», «Шантане-2461», «Лосиноостровська-13», «Нантська-4» або «Незрівнянна». Насіння потрібно на чверть більше, ніж для весняного посіву, – звичайне свіже, що не піддавалося попередній обробці.
Навесні, коли сніг почне танути, зніміть гілля, а якщо снігу випало забагато, то і частину снігу, щоб він швидше розтанув. Коли сніг зійде, встановіть на грядці металеві дуги та натягніть на них поліетилен або нетканий матеріал – цей захід прискорить появу сходів.
Коли рослини підростуть до 3-4 см, варто їх прорідити, залишивши на відстані 2-3 см одна від одної. Наступне проріджування моркви роблять уже тоді, як коренеплоди досягнуть розміру олівця, лишаючи між морквинами відстань у 5-6 см. Поливати озиму моркву варто 1-2 рази на тиждень у засушливу погоду.