Четверте засідання робочої групи Вінницької облради, яку створили для вивчення законності будівництва резервуара для зберігання використаної рідини в поблизу села Тростянчик та масової загибелі червонокнижних осетрових у Ладижинському водосховищі було технічним. Щоправда, під час цього засідання сплили цікаві подробиці справи. До того ж на засіданні власник загиблих осетрів підтвердив непричетність до події підрозділ компанії, яку він називав винною у морі риби. Але про все детально розповідаємо в нашому матеріалі.
Видання «Новини Вінниці» днями повідомляло, що власник загиблих осетрів змінив свою думку, щодо винуватця мору.
На засіданні були присутні члени робочої групи, а це депутати облради, а ще представники держструктур: начальник управління Державної екологічної інспекції Юрій Дубовий та начальник управління Державного агентства меліорації та рибного господарства Олексій Ягельський.
Під час розгляду першого питання ухвалили кілька звернень щодо питання будівництва під Тростянчиком. А саме: направили повторне звернення до Тростянецької селищної ради щодо надання документів, які стосуються будівництва водовідстійника. На попереднє звернення (від листопада 2023 року) робоча група не отримала відповіді. А також звернулися до Вінницької ОВА щодо надання інформації про наявність чи відсутність дозволу на виконання будівельних робіт на цій земельній ділянці.
Тепер найцікавіше, питання щодо мору осетрів у Ладижинському водосховищі.
Видання «Новини Вінниці» детально інформувало читачів про це та про те, як працює робоча група облради.
- Як депутати облради їздили у Ладижин дивитися на мертву рибу
- Депутати Вінницької обласної ради готуються оголосити “війну” всім інвесторам Вінниччини?
- Дії робочої групи Вінницької облради схожі на рейдерство – депутат
- У Вінницькій облраді сфальсифікували рішення робочої групи
Під час засідання робоча група зв’язалася по відео з директором ТОВ «Перша Аквапромислова Компанія» Олександром Корхом, власником загиблих осетрів. Він розповів робочій групі, що відповіді від європейських структур, до яких звернувся щодо проведення експертизи загибелі риби не отримав.
Також Олександр Корх повідомив, що був на насосній станції ТОВ «Вінницька птахофабрика» компанії МХП. Там він пересвідчився, що шкідливі речовини, які могли б отруїти його рибу, не могли попасти у воду.
Зауважимо, що раніше, в інформаційному просторі протягом декількох місяців з’являлись ідентичні матеріали з ознаками замовного характеру проти цієї компанії, яку, базуючись на припущеннях постраждалого фермера, звинувачували у “масовому морі риби”, еокологічному “геноциді” та інших гріхах. До дискердитаційної кампанії активно приєднались і окремі учасники та керівники робочої групи депутатів облради.
Зокрема керівники робочої групи робили гучні заяви проти найбільшого інвестора області, роздавали негативні коментарі представникам ЗМІ та влаштовували скандали зі співробітниками компанії під час візиту на промислові об’єкти компанії.
Докладніше: Вінницькі депутати симулювали конфлікт для замовного сюжету на місцевому телебаченні
Варто зауважити, що попри нові факти та обставини, на яких наголошує власник загиблої риби, керівництво депутатської групи та її учасники, які робили “викривальні” заяви проти відомої компанії, поки що не спростували свої заяви та звинувачення.
Не поспішають спростовувати недостовірну інформацію і місцеві ЗМІ, які її розповсюджували. Висять “чорнушні” матеріали і на багаточисельних вінницьких анонімних сайтах, як пов’язують з партією “Українська стратегія Гройсмана”.
Докладніше: МХП вимагає у сайту «NaПарижі» та власника осетрової ферми Корха спростувати недостовірну інформацію
Хоча нові заяви Олександра Корха є більш ніж переконливими.
Потерпілий бізнесмен не тільки змінив свою точку зору і визнав, що компанія МХП не причетна до екологічного забруднення, а й знайшов інших підозрюваних в загибелі риби – насосну станцію Ладижинської ТЕС, компанії ДТЕК.
Відповідаючи на запитання депутатки, Олександр Корх сказав, що мав розмову з керівництвом електростанції ДТЕК, і йому пообіцяли, що покажуть апаратуру насосної станції, але там він ще не був. І чи дійсно рідкий хлор міг звідти потрапити в річку та отруїти рибу, достеменно не знає, лише може припускати це.
Детальніше – на відео.
Зазначимо, Олександр Корх у своєму виступі та відповідях на запитання називав дві вище перераховані компанії. Одну з яких (компанію МХП) визнав непричетною до загибелі риби, а компанію ДТЕК називав як таку, що могла бути причетною до інциденту.
На це голова робочої групи Сергій Кривешко йому зауважив, що робоча група офіційно не оприлюднює жодних назв компаній, це виключна ініціатива пана Корха.
Хоча ще декілька місяців тому Сергій Кривешко не тільки особисто “штурмував” місцеві підрозділи компанії МХП у Вінницькій області, а й активно коментував свої версії для журналістів. А під час сесії обласної ради звинувачував компанію МХП в тому, що робочу групу не допускають на один з об’єктів, і запропонував, щоб депутатів у поїздках супроводжував КОРД (спецпідрозділ поліції, – ред.).
Як зазначає видання “Політична Арена Вінниччини”, така різка зміна позиції пов’язана з тим, що власником нового “підозрюваного” в загибелі риби підприємства (Ладижинської ТЕС, компанії ДТЕК) є відомий бізнесмен і меценат Рінат Ахметов, з яким свого часу активно співпрацював в політичній та інформаційній площині Володимир Гройсман. Слід зазначити, що Сергій Кривешко та низка інших учасників робочої групи є депутатами облради від “Української стратегії Гройсмана”.
Деталі – на відео.
Під час розгляду питання пов’язаного з мором риби, сплила ще одна деталь.
Детальніше у відео.
Отже, на четвертому засіданні робочої групи її члени вирішили направити звернення до директора ТОВ «Перша Аквапромислова Компанія» Олександра Корха офіційні запити щодо надання копій відповідей на надіслані ним звернення у відповідні організації.
Як бачимо, четверте засідання робочої групи виявилося цікавим з точки зору того, що ця справа обростає новими подробицями. А з огляду на те, що це засідання не є останнім, можна лиш здогадуватися, які подробиці ще спливуть згодом.
Тим більше, що правоохоронні органи проводять своє слідство, з дотриманням прописаних у законодавстві процедур, і поки що не поспішають ділитися подробицями цієї справи з депутатами (напевне, щоб не заважала політична складова, – думка редакції). Але з поведінки членів робочої групи випливає, що якихось інсайдів стосовно перебігу слідства від правоохоронців у них немає.
На запитання журналістів нашого видання, чи планують учасники робочої групи поїхати з перевірками на підприємства компанії ДТЕК, як це нещодавно депутати робили з підприємствами іншої компанії, депутати уникали коментарів.
Тож будемо слідкувати за розвитком цієї справи з відкритих джерел, роботи депутатської групи та чекати результатів слідства.