Учасники та партнери громадського об’єднання «Ми – Вінничани» за поточний рік надали допомоги військовим на 12 мільйонів гривень.
Це особисті внески учасників та партнерів об’єднання, спонсорська допомога бізнесу та донати небайдужих вінничан.
А ще представники громадського сектору працювали в громадах, допомагали військовим з реабілітацією, їхнім сім’ям – з адаптацією до війни. Проводили масштабні форуми, конкурси проектів для мешканців області, допомагали переселенцям, активно працювали у громадах.
У Вінниці ГО «Ми – Вінничани» зустрілись з військовослужбовцями та обговорили подальші плани посилення захисників.
Про це йшлося на круглому столі, який організувало Громадське об’єднання «Ми – Вінничани» разом з партнерами: народними депутатами Ларисою Білозір, Миколою Кучером, Геннадієм Вацаком, благодійним фондом «МХП-Громаді» та фондом Миколи Філонова «Український альянс». Захід організували та провели не тільки для того, щоб прозвітувати про роботу проведену впродовж 2023 року, а й поспілкуватися з військовими, щоб більш чітко зрозуміти, потреби на найближчий час та на осяжну перспективу.
На цьому наголосив керівник Вінницького міського осередку ГО «Ми – Вінничани» Сергій Кудлаєнко.
Він також зазначив, що чимало зусиль до роботи об’єднання в частині допомоги ЗСУ доклав колишній мер Вінниці, екс-голова ОДА Олександр Домбровський та передав привітання від нього зібранню.
Голова Громадського об’єднання «Ми – Вінничани» Валерій Коровій під час презентації зазначив, що допомога військовим – головний напрямок діяльності об’єднання.
Під час презентації Валерій Коровій детально розповів про ті підрозділи, яким надавали допомогу вінничани та які це засоби були.
Якщо ж казати про загальні обсяги допомоги, яку надало об’єднання «Ми – Вінничани» разом із партнерами, то лише для військових було закуплено обладнання на 11 мільйонів 777 тисяч гривень, це не кажучи про кошти спрямовані на допомогу в громади області.
Загалом у 2023 році ці майже 12 мільйонів гривень використали на придбання найнеобхіднішого: це дрони різних систем, засоби управління, засоби радіоелектронної боротьби, безперебійні джерела живлення та інше.
Якщо коротко підсумувати, то діяльність ГО «Ми – Вінничани» та партнерів у допомозі Силам оборони можна окреслити такими цифрами:
«Форум Громад Вінниччини: Економічний план Перемоги»
Конкурс журналістських робіт “Інформаційний фронт України”
Конкурс міні-грантів “Професійне зростання”
Конкурс для студентів аграрних вищих навчальних закладів
Конкурс робіт для студентів та науковців навчальних закладів економічного спрямування
Та інші проєкти.
Народний депутат Микола Кучер, який майже щотижня приїздить на передову та передає допомогу бійцям, зазначив, що це можливо завдяки паралельній роботі ГО «Ми – Вінничани» та благодійного фонду «МХП – Громаді».
Він також додав, що чекає від військових і зустрічних пропозицій по співпраці, адже у багатьох підрозділах налагоджено постачання із різними виробниками та постачальниками дронів, засобів радіоелектронної боротьби, різноманітної допоміжної техніки.
Слід зазначити, що присутні військові, представники підрозділів про які мова йшла вище, розповіли про свої побажання до такої співпраці. Ясно, що ми не будемо деталізувати ці пропозиції, але якщо підсумувати їх, то найбільше потребують на передовій дронів та засобів РЕБ.
Давній та надійний партнер ГО «Ми – Вінничани», голова Наглядової Ради БО «БФ «МХП – Громаді» Юрій Мельник зазначив, що велика частина допомоги стала можлива завдяки злагодженій роботі компанії МХП, яка фінансує фонд та різні партнерські проекти.
Лариса Білозір розповіла учасникам круглого столу про нові методи реабілітації важкопоранених бійців, зокрема, про умови протезування в одному з реабілітаційних центрів.
Щодо підсумків року, то народна депутатка зазначила, що всі дії та засоби направляються на досягнення перемоги.
«Ці цифри свідчать про нашу спільну роботу для досягнення важливої мети – наближенні переможного миру. Наші партнери з Фонду «МХП-Громаді» масштабуть цю підтримку на всю країну, підрозділи по всій Україні мають надійного партнера. Безмежна повага та вдячність нашим оборонцям, що стоять на захисті нашого життя та держави», – сказала пані Лариса.
Вона також під час заходу познайомила учасників круглого столу із хлопчиком з Мурафської громади Сашком Фрманюком, який оголосив збір коштів на дрон для військових через Інстраграм. За кілька днів одинадцятирічний хлопчик зібрав майже 180 тисяч гривень.
Також учасників заходу прийшли привітати з Різдвом маленькі вінничани. Вони виконали колядки на сучасний лад, де йшлося про війну, про наших Захисників та про майбутню Перемогу над ворогом.
Під час круглого столу військові з різних бойових частин говорили про те, чого вони очікують від волонтерів. Члени та партнери об’єднання, вислухавши пропозиції та зауваження пообіцяли завжди бути на оперативному зв’язку із військовими для розв’язання нагальних проблем.
Керівник Благодійного фонду “Український Альянс” Микола Філонов переконаний, що такі зустрічі необхідні для ефективної допомоги фронту.
![Ми Вінничани з військовими](https://news.vn.ua/wp-content/uploads/2023/12/415148997_24525304657116459_1298428042635564371_n-80x53.jpg)
Довідково: До громадського об’єднання “Ми-Вінничани” входять народний депутат VIII скликання Сергій Кудлаєнко, екс-голова Вінницької ОВА та колишній мер Вінниці, нардеп двох скликань Олександр Домбровський, партнерами ГО є чинні парламентарі Лариса Білозір, Геннадій Вацак та Микола Кучер, засновник Благодійного фонду “Український Альянс” Микола Філонов, керівник організації очільник Вінницької облдержадміністрації 2015-2019 р. Валерій Коровій.
📰 Запрошуємо підписуватись на «Новини Вінниці” в інших соцмережах: