Тиманівський палац нині став відомим місцем для відвідування туристами. Його своїми силами прагне врятувати місцевий мешканець — Олександр Безбах. Він почав працювати один, а через деякий час зміг зібрати команду з активістів-однодумців, які спільними зусиллями відновлюють садибу.
За словами самого пана Безбаха його прадіди встигли за життя попрацювати в цій будівлі у колишніх власників. Його прабабуся Лукерія частенько гуляла з ним маленьким на території садиби, таким чином ще тоді молодий хлопець вже встиг зацікавитися історією та архітектурою будівлі.
Не зважаючи на багату історію інформація від вчителів та однодумців була різна — як про саму будівлю, так і про власників.
Цікаво, що володарі маєтку, до більшовистського перевороту, мали за мету зробити максимальний ривок в технічному прогресі села, перш за все в електрифікації. А зміна влади відтягнула цю подію аж до 1968 року.
Окрім бажання врятувати неоготичну перлину свого краю, пан Безбах ще працює місцевим екскурсоводом. Він знає цю будівлю, як то кажуть, “по цеглинах”. На його сторінці в соцмережі “Фейсбук” можна побачити багато звітів з екскурсій, які він регулярно проводить для туристів. Чоловік робить це безкоштовно, при цьому кожну екскурсію готує індивідуально.
Олександр Безбах мріє, що Тиманівському палацу вдасться повернути повноцінне життя, а поодинокі екскурсії перетворяться в регулярний туристичний потік. Він переконаний, що передумови для цього є, і вже обмірковує плани на майбутнє.
Фото: група ФБ Тиманівка